Championship Winners 106 :
Timothy Decatur-Luker (Rosewood)
113 : Marcelino Aponte (Jack Britt)
120: Isaiah Willett (Millbrook)
126: Jordan Todd (Rosewood)
132: Michael Bernagallo Jr. (Jack Britt)
138: Wesley Hollingsworth (Jack Britt)
145: Nick Brown (Clayton)
152: Trevor Laken (Clayton)
160: David Russell ( Pine Forest)
170: Darian Edwards (Westover)
182: Michael Lines (Clayton)
195: Yousef Aitboulahri (Athens Drive)
220: Marcus Bell (Pine Forest)
285: Edwin Adams (Harnett Central)
Complete
Individual Results from Track Wrestling.com
106
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Timothy Decatur-Luker of Rosewood
2nd
Place - Kevin Wanovich of Jack Britt
3rd
Place - Dallis Simmons of Terry Sanford
4th
Place - Garrett Johnson of Westover
1st
Place Match
Timothy
Decatur-Luker (Rosewood) 3-0, Fr. over Kevin Wanovich (Jack Britt) 2-1,
Fr. (Inj. 0:00).
3rd
Place Match
Dallis
Simmons (Terry Sanford) 9-19, So. over Garrett Johnson (Westover) 12-15,
So. (Dec 10-6).
113
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Marcelino Aponte III of Jack Britt
2nd
Place - Justin Tibbs of Leesville Road
3rd
Place - Darren Harris of Cape Fear
4th
Place - Daniel Bernabe of St. Pauls
1st
Place Match
Marcelino
Aponte III (Jack Britt) 50-8, Jr. over Justin Tibbs (Leesville Road)
33-14, Jr. (Fall 1:58).
3rd
Place Match
Darren
Harris (Cape Fear) 4-1, Fr. over Daniel Bernabe (St. Pauls) 22-15, Sr.
(Dec 8-5).
120
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Isaiah Willett of Millbrook
2nd
Place - Jason Henry of Pine Forest
3rd
Place - Omar Samara of Athens Drive
4th
Place - Will Deese of Purnell Swett
1st
Place Match
Isaiah
Willett (Millbrook) 4-0, Fr. over Jason Henry (Pine Forest) 33-10, Sr.
(Fall 0:34).
3rd
Place Match
Omar
Samara (Athens Drive) 39-11, Sr. over Will Deese (Purnell Swett) 35-14,
So. (Fall 3:16).
126
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Jordan Todd of Rosewood
2nd
Place - Poncie Yim of Hunt
3rd
Place - Forfeit Forfeit of Unattached
4th
Place - Coltin Young of Clayton
4th
Place - Christian Govan of Pine Forest
1st
Place Match
Jordan
Todd (Rosewood) 4-0, Fr. over Poncie Yim (Hunt) 25-16, Sr. (Fall 5:37).
3rd
Place Match
Christian
Govan (Pine Forest) 17-20, So. over Coltin Young (Clayton) 21-11, Sr. (DFF).
132
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Michael Vernagallo Jr of Jack Britt
2nd
Place - Dan Mills of Leesville Road
3rd
Place - Daniel Peede of Pine Forest
4th
Place - Deondre James of Clayton
1st
Place Match
Michael
Vernagallo Jr (Jack Britt) 45-7, So. over Dan Mills (Leesville Road)
50-12, Jr. (Fall 1:56).
3rd
Place Match
Daniel
Peede (Pine Forest) 22-17, So. over Deondre James (Clayton) 3-2, So.
(Dec 6-1).
138
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Wesley Hollingsworth of Jack Britt
2nd
Place - Deon Odom of Pine Forest
3rd
Place - Forfeit Forfeit of Unattached
4th
Place - Finley Allen of Terry Sanford
4th
Place - Jay Johnson of Hunt
1st
Place Match
Wesley
Hollingsworth (Jack Britt) 32-8, Sr. over Deon Odom (Pine Forest) 34-8,
Sr. (Dec 6-2).
3rd
Place Match
Jay
Johnson (Hunt) 37-11, Sr. over Finley Allen (Terry Sanford) 24-10, So. (DFF).
145
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Nick Brown of Clayton
2nd
Place - Ferris Allen of Terry Sanford
3rd
Place - Forfeit Forfeit of Unattached
4th
Place - Nick White of Jack Britt
4th
Place - Andrew Grierson of Grays Creek
1st
Place Match
Nick
Brown (Clayton) 25-15, Sr. over Ferris Allen (Terry Sanford) 20-12, So.
(Dec 7-2).
3rd
Place Match
Andrew
Grierson (Grays Creek) 17-14, So. over Nick White (Jack Britt) 13-10,
Jr. (DFF).
152
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Trevor Loken of Clayton
2nd
Place - Cole Collins of Leesville Road
3rd
Place - Jadiah Eldridge of Terry Sanford
4th
Place - Pablo Lagos of Cape Fear
1st
Place Match
Trevor
Loken (Clayton) 45-7, Sr. over Cole Collins (Leesville Road) 55-11, Sr.
(For.).
3rd
Place Match
Jadiah
Eldridge (Terry Sanford) 23-9, Jr. over Pablo Lagos (Cape Fear) 13-9,
Jr. (Dec 7-6).
160
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - David Russell of Pine Forest
2nd
Place - Nicholas Stump of Westover
3rd
Place - Cade Collins of Leesville Road
4th
Place - Elijah Blasford of Terry Sanford
1st
Place Match
David
Russell (Pine Forest) 42-6, Sr. over Nicholas Stump (Westover) 17-8, Sr.
(Fall 1:29).
3rd
Place Match
Cade
Collins (Leesville Road) 38-29, So. over Elijah Blasford (Terry Sanford)
16-16, Sr. (MD 13-3).
170
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Darian Edwards of Westover
2nd
Place - James Cuccarello of Neuse Charter
3rd
Place - Luke Foster of Clayton
4th
Place - Matt Engel of Millbrook
1st
Place Match
Darian
Edwards (Westover) 18-7, Sr. over James Cuccarello (Neuse Charter)
14-14, Jr. (Fall 5:02).
3rd
Place Match
Luke
Foster (Clayton) 13-9, Jr. over Matt Engel (Millbrook) 25-23, Jr. (Dec
4-1).
182
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Michael Lines of Clayton
2nd
Place - Hunter Therrien of Fuquay-Varina
3rd
Place - Paul Garcia of Jack Britt
4th
Place - Matt Flores of Millbrook
1st
Place Match
Michael
Lines (Clayton) 31-6, Sr. over Hunter Therrien (Fuquay-Varina) 39-10,
Sr. (Fall 0:57).
3rd
Place Match
Paul
Garcia (Jack Britt) 18-23, Sr. over Matt Flores (Millbrook) 31-23, Sr.
(Fall 2:39).
195
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Yousef Aitboulahri of Athens Drive
2nd
Place - Luke Blue of Purnell Swett
3rd
Place - Sharkey Ringlieb of Pine Forest
4th
Place - Frankie Vega of Seventy-First
1st
Place Match
Yousef
Aitboulahri (Athens Drive) 26-8, Jr. over Luke Blue (Purnell Swett)
12-19, Jr. (Fall 1:52).
3rd
Place Match
Sharkey
Ringlieb (Pine Forest) 4-1, Sr. over Frankie Vega (Seventy-First) 14-8,
Jr. (Dec 3-1).
220
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Marcus Bell of Pine Forest
2nd
Place - DeShawn Jones of Athens Drive
3rd
Place - Charles McPeak of Triton
4th
Place - Drew McCarty of Harnett Central
1st
Place Match
Marcus
Bell (Pine Forest) 22-5, Sr. over DeShawn Jones (Athens Drive) 3-1, So.
(Fall 3:30).
3rd
Place Match
Charles
McPeak (Triton) 27-14, Sr. over Drew McCarty (Harnett Central) 15-14,
Sr. (Fall 2:00).
285
Results
Guaranteed
Places
1st
Place - Edwin Adams of Harnett Central
2nd
Place - Adai Humphrey of St. Pauls
3rd
Place - Forfeit Forfeit of Unattached
4th
Place - Sean Adair of Grays Creek
4th
Place - Daxton Hoskins of Jack Britt
1st
Place Match
Edwin
Adams (Harnett Central) 27-7, Sr. over Adai Humphrey (St. Pauls) 22-16,
Sr. (Fall 1:23).
3rd
Place Match
Daxton
Hoskins (Jack Britt) 5-1, Sr. over Sean Adair (Grays Creek) 21-23, Sr. (DFF).
|