Boys
Team
Pine Forest 89, Jack Britt 85, Wakefield 77, Overhills 75,
Terry Sanford 65
Other Cape Fear region: Seventy-First 35, Hoke County 32, Harnett
Central 31, Douglas Byrd 20, South View 16, E.E. Smith 11, Cape Fear 10,
Lumberton 9.
Individual
100 - Brandon Smith, Hoke County, 11.24. 400 - Quincy
Ridley, Overhills, 50.13. 1,600 (freshmen) - Laderique McNeill, Harnett
Central, 4:51.37. 3,200 - Paul Arredondo, Cape Fear, 9:58.88. 110
hurdles - Brandon Smith, Douglas Byrd, 15.45. 300 hurdles - Brandon
Smith, Douglas Byrd, 40.68. 4x100 relay - Terry Sanford (Kalin Moore,
Lorenz Clark, William Wicks, Jakwon Higgins), 43.22. 4x200 relay - Terry
Sanford (Kalin Moore, Lorenz Clark, William Wicks, Jakwon Higgins),
1:28.44. 4x400 relay - Overhills (Antoine Ewell, Andrew Faraimo, Anthony
Faraimo, Quincy Ridley), 3:25.77. 4x1,600 relay - Pine Forest (Antonio
Domena, D.J. Gerow, Nate Leahy, Sam Maxfield), 20:16.29. High jump -
Romel Ponder, 71st, 5-10. Long jump - Joshua McGowen, Overhills, 22-10.
Triple jump - Darryl Shaw, Jack Britt, 47-10. Shot put - Ryan Davis,
Pine Forest, 54-10. Discus - Ryan Davis, Pine Forest, 162-10
Girls
Team
Southeast Raleigh 165, Jack Britt 74, Pine forest 68,
South View 57, Wakefield 48 Other Cape Fear region: Hoke County 42,
Terry Sanford 31, Overhills 27, Cape Fear 23, Seventy-First 19, Westover
16, Harnett Central 12, Lumberton 10, Douglas Byrd 5, Village Christian
4, Gray's Creek 3, E.E. Smith 2.
Individual
800 - Kate Sanborn, Jack Britt, 2:23.76. 1,600 (freshmen) -
Brittni Pettway, Pine Forest, 6:15.85. 4x100 relay - Pine Forest (Tae
Geddie, Mekhia Murray, Kayla Wilson, Alexis Monroe), 52.42. 4x400 relay
- Jack Britt (Lark Taylor, Tiarra Bailey, Alexandria Blount, Kate
Sanborn), 4:10.78. 4x800 relay - Jack Britt (Alyssa Kremer, Charisma
McCoy, Megan Jarrell, Kate Sanborn), 10:26.23. 4x1,600 relay - Pine
Forest (Brittni Pettway, Ninan Lopez, Raven Reid, Gabby Dauntain),
25:29.28. High jump - Lauren Garrick, South View, 4-10. Long jump -
Denali Hamilton, South View, 17-1 |